Главная » 2012 » Сентябрь » 21 » Проект закона о риелторской деятельности
11:01
Проект закона о риелторской деятельности

Закон України

Про особливості провадження ріелторської діяльності

 

Цей Закон визначає правові засади здійснення ріелторської діяльності в Україні, її державного та громадського регулювання, забезпечення створення системи захисту прав споживачів ріелторських послуг, належного рівня професійної діяльності учасників ринку ріелторських послуг.

 

Розділ I

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Сфера дії Закону

 

1. Цей Закон поширюється на правовідносини, що виникають у процесі надання ріелторських послуг, пов'язаних з набуттям, зміною та припиненням прав на нерухоме майно, провадження професійної ріелторської діяльності.

2. Дія цього Закону не поширюється на правовідносини, пов'язані з:

1) відчуженням нерухомого майна, яке є державною, комунальною власністю, спільною власністю держави та територіальних громад;

2) відчуженням нерухомого майна відповідно до законодавства про приватизацію;

3) операціями з нерухомим майном (продаж, купівля, оренда тощо), що здійснюються власниками або користувачами такого майна самостійно.

 

Стаття 2. Законодавство про ріелторську діяльність

 

1. Ріелторська діяльність регулюється цим Законом, іншими нормативно-правовими актами.

2. У разі коли міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлено інші правила здійснення ріелторської діяльності, то застосовуються правила міжнародного договору.
 

Стаття 3. Професійна ріелторська діяльність

 

1. Професійна ріелторська діяльність (далі – ріелторська діяльність) – діяльність ріелторів та суб'єктів ріелторської діяльності, визнаних такими відповідно до положень цього Закону, яка полягає у наданні ріелторських послуг.

2. Ріелторська діяльність може здійснюватись лише суб'єктами ріелторської діяльності.

3. Термін "ріелтор" та похідні від нього дозволяється використовувати у назвах лише тих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які діють відповідно до вимог цього Закону.

 

Стаття 4. Суб'єкти ріелторської діяльності

 

1. Суб'єктами ріелторської діяльності є зареєстровані в установленому законодавством порядку фізичні особи – підприємці, які набули статусу ріелтора, та юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності (далі – ріелторські організації), у складі яких працює хоча б один ріелтор.

2. Права, обов'язки та відповідальність суб'єктів ріелторської діяльності встановлюються цим Законом та іншими законами.

 

Стаття 5. Ріелтор

 

1. Ріелтором може бути громадянин України, а також іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має посвідку на тимчасове або постійне проживання, має вищу освіту, володіє державною мовою, пройшов навчання за програмою підготовки на провадження ріелторської діяльності або стажування протягом одного року у складі суб'єкта ріелторської діяльності та отримав його позитивну рекомендацію, склав кваліфікаційний іспит, одержав кваліфікаційне свідоцтво ріелтора відповідно до вимог цього Закону і зареєстрований у Державному реєстрі суб'єктів ріелторської діяльності.

Робота агента, який є найманим працівником суб'єкта ріелторської діяльності, протягом одного року прирівнюється до стажування протягом одного року у суб'єкта ріелторської діяльності.

2. Ріелтором не може бути особа, яка має не зняту чи не погашену судимість за скоєння злочину проти власності або злочину у сфері господарської діяльності, з обмеженою цивільною дієздатністю або визнана судом недієздатною.

3. Ріелтор може здійснювати ріелторську діяльність у ріелторській організації як найманий працівник.

4. Ріелтор може здійснювати ріелторську діяльність як фізична особа – підприємець після реєстрації в Державному реєстрі суб'єктів ріелторської діяльності.

5. Ріелтор, який здійснює ріелторську діяльність як фізична особа – підприємець, зобов'язаний до початку заняття ріелторською діяльністю укласти договір страхування цивільно-правової відповідальності.

6. Ріелтору забороняється працювати в ріелторській організації та одночасно здійснювати ріелторську діяльність як фізична особа – підприємець. Порушення цієї вимоги є підставою для анулювання кваліфікаційного свідоцтва ріелтора.

7. Права, обов'язки та відповідальність ріелторів встановлюються цим Законом та іншими законами.



Стаття 6. Ріелторська організація

 

1. Ріелторською організацією є юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, у складі якої на постійній основі працює не менше двох ріелторів, які отримали кваліфікаційне свідоцтво ріелтора відповідно до цього Закону, включаючи керівника ріелторської організації, та яка має сертифікат суб'єкта ріелторської діяльності і зареєстрована в Державному реєстрі суб'єктів ріелторської діяльності.

2. Ріелторська організація не може створюватися органами державної влади або місцевого самоврядування.

3. Ріелторська організація здійснює свою діяльність за наявності договору страхування цивільно-правової відповідальності. Мінімальна сума розміру страхування розраховується відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

 

Стаття 7. Агент

 

1. Агентом за операціями з нерухомістю (далі – агент) може бути громадянин України, а також іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має посвідку на тимчасове або постійне проживання, має повну середню освіту, володіє державною мовою і є найманим працівником суб'єкта ріелторської діяльності.

2. Агент може перебувати у трудових відносинах тільки з одним суб'єктом ріелторської діяльності.

3. Агентом не може бути особа, яка має не зняту чи не погашену судимість за скоєння злочину проти власності або злочину у сфері господарської діяльності, з обмеженою цивільною дієздатністю або визнана судом недієздатною.

Стаття 8. Споживачі ріелторських послуг

 

Споживачами ріелторських послуг є юридичні та фізичні особи (у тому числі нерезиденти, іноземці, особи без громадянства), які звернулися за наданням ріелторських послуг.

 

Розділ IІ

РІЕЛТОРСЬКІ ПОСЛУГИ

 

Стаття 9. Ріелторська послуга

 

Ріелторською послугою є послуга, що пов'язана із здійсненням операцій з нерухомим майном та/або наданням інформації на ринку нерухомості.

 

Стаття 10. Види ріелторських послуг

 

Види ріелторських послуг:

1) посередницька діяльність з купівлі, продажу, оренди нерухомого майна та здійснення операцій з нерухомим майном, що визначені у статті 11 цього Закону;

2) діяльність з надання інформаційних і консультаційних послуг на ринку нерухомості.

 

Стаття 11. Посередницька діяльність з купівлі, продажу, оренди нерухомого майна та здійснення операцій з нерухомим майном

 

1. Посередницька діяльність з купівлі, продажу, оренди нерухомого майна та здійснення операцій з нерухомим майном (далі – посередницька діяльність) – дії, пов'язані з купівлею-продажем, наймом (орендою), заставою, міною, даруванням, рентою, безоплатним користуванням нерухомістю, відчуженням житлового будинку (його частки) або квартири з умовою довічного утримання.

Посередницька діяльність здійснюється суб'єктами ріелторської діяльності на підставі договору про надання ріелторських послуг, укладеного із споживачем ріелторських послуг у порядку, встановленому законодавством.

Посередницька діяльність при укладанні правочинів щодо об'єктів нерухомості і прав на них включає в себе забезпечення споживача ріелторських послуг інформацією відповідно до статті 37 цього Закону.

2. Посередницькою діяльністю суб'єкта ріелторської діяльності також є залучення фахівців – техніків та інженерів з нерухомості, оцінювачів, екологів, інших спеціалістів з проведення експертиз щодо об'єктів нерухомого майна, які мають право надавати відповідні висновки щодо технічного, санітарного стану об'єкта нерухомого майна, його оціночної вартості, екологічного стану навколишнього природного середовища тощо.

 

Стаття 12. Діяльність з надання інформаційних і консультаційних послуг на ринку нерухомості

 

1. Діяльністю з надання інформаційних і консультаційних послуг на ринку нерухомості визнається діяльність суб'єкта ріелторської діяльності із забезпечення споживача ріелторських послуг інформацією про об'єкти нерухомості у межах, визначених цим Законом та іншими законами, з аналізу та прогнозу стану ринку нерухомості, його учасників, надання послуг з вивчення кон'юнктури ринку, консультацій у сфері законодавства, що регулює ринок нерухомості, з організації, поширення реклами об'єктів нерухомості, формування баз даних, рекомендацій з вибору сторін правочину і посередників, інших послуг, що супроводжують цивільний обіг нерухомості.

2. Ріелторські послуги у вигляді консультацій за вибором споживача ріелторських послуг можуть надаватись в усній або письмовій формі.

 

Розділ IІІ

НАБУТТЯ ПРАВА НА ЗАНЯТТЯ РІЕЛТОРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

 

Стаття 13. Професійна підготовка ріелторів

 

1. Професійна підготовка ріелторів здійснюється навчальними закладами, які уклали угоди про співробітництво з професійної підготовки ріелторів з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, повинен сприяти створенню конкурентного середовища серед навчальних закладів, які здійснюють професійну підготовку ріелторів.

2. Професійна підготовка ріелторів складається з програми підготовки на провадження ріелторської діяльності та підвищення їх кваліфікації.

Загальні вимоги до навчальних програм підготовки на провадження ріелторської діяльності та підвищення їх кваліфікації затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, за участю саморегулівних організацій ріелторів.

3. Ріелтори зобов'язані не рідше одного разу на три роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації. Невиконання цієї вимоги є підставою для анулювання кваліфікаційного свідоцтва ріелтора.

 

Стаття 14. Кваліфікаційне свідоцтво ріелтора

 

1. Кваліфікаційне свідоцтво ріелтора (далі – кваліфікаційне свідоцтво) є документом, що підтверджує достатній фаховий рівень підготовки фізичної особи за програмою підготовки на провадження ріелторської діяльності на території України.

(Далее читайте на сайте Минэкономразвития http://me.kmu.gov.ua/)
Просмотров: 1380 | Добавил: cosmo2008 | Теги: закон о риелторстве | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Приветствую Вас Гость